klimatyzatory

Posted: February 26, 2011 in klimatyzacja
Tags: , ,

Najbardziej popularne rozwiązania dla klimatyzacji komfortu do indywidualnych pomieszczeń.. Rozbudowany typoszereg pozwala na montaż w pomieszczeniach o zróżnicowanej kubaturze i architekturze. Wszystkie klimatyzatory typu SPLIT pracują w trybie pompa ciepła czyli są to urządzenia chłodząco – grzejące.

W skład kompletu wchodzą: jednostka wewnętrzna, jednostka zewnętrzna i sterownik(przewodowy lub bezprzewodowy). Dzięki takiej konstrukcji odseparowano od pomieszczenia klimatyzowanego elementy (silnik sprężarki oraz wentylator skraplacza) wpływające na komfort akustyczny.

Poprzez ograniczenie części składowych jednostka wewnętrzna uzyskała kompaktową obudowę.

Implementacja nowoczesnych osiągnięć elektroniki, pozwalających na kontrolę i sterowanie pracą urządzenia, ogranicza do minimum zużycie energii oraz podnosi komfort użytkowania.

Klimatyzatory kasetonowe przeznaczone są do montowania w sufitach podwieszanych. Idealnie nadają się do kancelarii, domów handlowych, sal konferencyjnych, restauracji i innych pomieszczeń w których niema zbyt wiele wolnego miejsca do zamontowania urządzeń.

Zakres ich mocy chłodniczych i grzewczych wynosi od 5 do 15 kW. Posiada ścienny sterownik z 24 godzinnym programowaniem oraz samoczynny włącznik sieci w przypadku awarii. Mają wbudowaną pompę drenażową do odprowadzania skroplin. Posiada również kompresor typu SCROLL zapewniający niski poziom dźwięku.

Instalacja:

• jedno urządzenie wewnętrzne oraz jedno urządzenie zewnętrzne
• dwa urządzenia wewnętrzne z niezależnymi sterowaniami temperatury orazjedno urządzenie zewnętrzne.

Możliwe funkcje klimatyzatora:

• chłodzenie
• grzanie
• osuszanie
• wentylowanie
• oczyszczanie powietrza

Klimatyzacja w domu ma za zadanie utrzymanie należytej czystości powietrza, jego temperatury i wilgotności w pomieszczeniach zamkniętych za pomocą odpowiednich urządzeń. Powietrze w pomieszczeniu może być chłodzone lub ogrzewane w zależności od funkcji nastawionej na sterowniku urządzenia klimatyzacyjnego.

Klimatyzacja poprawia mikroklimat w klimatyzowanym pomieszczeniu, tak więc polepsza komfort pracy, warunki przechowywania towarów. Zastosowanie systemu pompy ciepła w klimatyzatorach pozwala na oszczędność energii elektrycznej (około 70% dostarczonego ciepła pobierane jest z otoczenia)

Klimatyzacja reguluje:

• czystość powietrza poprzez jego filtrację
• temperaturę powietrza w okresie letnim i zimowym
• pole prędkości powietrza
• wilgotność względną powietrza

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s