kielicharka do klimatyzacji

Posted: October 24, 2012 in klimatyzacja
Tags: ,

Kielicharkę tą można dostać bez problemu często nazywana jest też gruszkową ale jeśli się pyta ktoś o dziadkową też większość ludzi wie o którą chodzi .
Ja polecam tą z motylkiem z/w kolorze miedzi .
Ta najbardziej przypomina mi wersję starej kielicharki .
Kto je robi nie wiem jedni twierdzą że byli pracownicy inni mówili że wnuczka – więc teraz kielicharki powinno się nazwać wnuczkowymi .
Tylko problem polega na tym że i to też nie jest sprawdzona informacja dziadek nie miał potomstwa :)Jednostopniowa ? Czy jeszcze ktoś je produkuje ? Z tendencji jakie widać to tylko je wyprzedają. Jednostopniowe te od chińczyka mają zastosowanie raczej do opakowań próżniowych a nie do klimatyzacji . Nie wiem kto wpadł na pomysł ich używania do klimatyzacji ale jak widać jego pomysł się sprawdził i kasę rżnie jak najęty 🙂 a kupujący uważa że zrobił interes życia bo kupił pompę do 500PLN 🙂
To że nie chce się nam dźwigać dodatkowych paru kilogramów to już inna sprawa. Osobiście używam dwustopniowej pompy próżniowej CPS VP 6D 142 l/min i przyznam, że nawet dobrze się sprawuje. Nie warto kupować kiepskiego sprzętu, gdyż przy tak intensywnym eksploatowaniu i np małej ilości oleju (trzeba dbać o właściwy jego poziom) pompa szybko się psuje (nie uzyskuje właściwej próżni). Można kupić też super pompę np firmy VARIAN.

Poza tym co tu wymieniłeś, potrzebny jest jeszcze szereg innych narzędzi…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s