nie działa

Posted: May 12, 2013 in klimatyzacja
Tags: ,

Posiadam klimatyzację domową firmy Dekker. Mam ją drugi sezon, zimą używałem do ogrzewania (nie było długiej przerwy w eksploatacji) Nie wiem jaki to model ale raczej mały składający się jednak z jednostki zewnętrznej i wewnętrznego nawiewu.
Opis problemu- włączam, (na chłodzenie) włącza się wszystko co powinno tzn. jednostka wewnętrzna a w zewnętrznej wentylator i kompresor. Niestety powietrze dmucha raczej w temperaturze pokojowej (wcześniej było dobrze zimne) i z rurki na zewnątrz nie kapią skropliny. Jaka może być przyczyna?
Dodam że jestem elektrykiem więc nie bardzo w temacie (przepraszam za laicki opis) i nie zamierzam tego sam naprawiać, nie chcę po prostu aby chłopaki z serwisu nabili mnie w butelkę. Jak jesteś elektrykiem to zmierz prąd pobierany przez urządzenie zewnętrzne i daj znać jaki jest oraz ile powinno być. Niestety nie posiadam miernika cęgowego. 😦 Ale na oko wszystko pracuje poprawnie,bezpiecznik 10A nie wybija i nawet nie ciepły. Kompresor i wentylatory normalnie pracują, śmigło chłodnica czyste, może tam czynnika chłodzącego ubyło? Ale tak nagle? 2 tygodnie temu pracował w ogrzewaniu i wszystko było oki a więc wymiana ciepła była wtedy w porządku. Nie dociążona sprężarka może oznaczać wyciek czynnika chłodniczego. Pewności i tak nie masz z tym prądem jak jest. Pozostaje wezwać serwis.

Nie nic nie podpowiada bo jak napisałeś klima nie działa. Co może dolega klimie? Proszę bardzo podstawowe awarie w twoim przypadku.
1 wyciek gazu
2 zapchany układ chłodniczy
3 zawór rewersyjny zablokowany w pozycji środkowej
4 uszkodzona sprężarka mimo że pracuje nie tłoczy

Grzebał sam nie będę oczywiście. Z klimatyzacja znam tylko ogólną zasadę działania. Chciałem tylko uniknąć sytuacji w której ktoś z serwisu powie że trzeba wymienić przysłowiowy “komplet przyczłapek w bulgulatorze” za kupę forsy a ja nie będę wiedział o co chodzi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s