pomysł na instalacje

Posted: February 23, 2014 in klimatyzacja w domu
Tags: ,

Kiedys zrodził mi sie taki Pomysł, Zeby wykorzystać Zwierciadła Czy Oświetlenia absorbera kolektora rurowo-próżniowego. Myślicie, Ze nie Sens Maszyn? Mam programik zrobić rysowania krzywizn zwierciadeł parabolicznych, ktory generuje współrzędne punktów krzywizny.
Na razie zrobie na TAK, ZE wytnę Zebra o odpowiednim kształcie i przykręcę na celu dyktę. Wymaluję Zeby zabezpieczyć SIĘ I okleję folia aluminiowa.
W Przyszłości, posłużę sie zwierciadłem szklanym. Pytałem u szklarza i powiedział ZE JEST W sprawdź w sklepie pociąć Paski lustra nawet kilkucentymetrowej szerokości i długości 2m.
Uważam, ZE TAKIE BEDA ZALETY Tego systému:
– Niski Jednostka Ilość Koszt wzgledu na mala Ze Cene zwierciadeł (NP z blachy aluminiowej) w stosunku Do elementu kolektora
– możliwość. uzyskiwania Wyższych niz standardowe Temperatury
Wady: Co zrobić talerza Anteny satelitarnej na oczywiscie znany sposób ale niestety Źródło Ciepła żart punktowe. I CZYM SIE odebrać? Jeśli odbiornik Ciepła bedzie Też punktowy, BO Musi SIĘ bedzie mial mniejszą wydajność OD liniowego (np. Rura próżniowa kolektora próżniowego oo).
Ale na Jeden Aspekt. Druga Sprawa, ZE galwanizowanie żart drogie. Przerabiałem juz wycenę posrebrzania arkusza blachy Stalowej-Kupa Kasy. Z Tego co mi wiadomo lustra akrylowe MAJA ZASTOSOWANIE Przy Produkcji połysk Drogowych, takich stawianych kompleksie Przy malo widocznych skrzyżowaniach, Wiec Raczej SA sprawdzone lustra odporne na warunki atmosferyczne WSZYSTKIE Mia innymi na Promieniowanie słoneczne UV. Lustra Drogowe reklamowane SA rowniez JAKO wandaloodporne co rozwiązuje problem Nam z uszkodzeniem kolektora podczas gradobicia, sama ZALETY, wydaje mi sie nic lepszego Ze nie nie znajdziemy.
Dla Mnie większym problemem żart wykombinowanie w miarę prostego i taniego mechanizmu obrotowego ustawiającego kolektor zrobić SŁOŃCA .
Lustra akrylowe SA pewnie Dobrym pomysłem, jedynie wspólnie z wypadałoby sie upewnić CZY NIE tracą właściwości wraz z działaniem Temperatury słońca.
wprowadzenia Systemu śledzącego słońce í ustawianie zwierciadeł względem niego-konieczność.
– byc moze mniejsza sprawność wzgledu na wzrost ZE zredukowanej różnicy temp. ALE Jak zrobić Tej Pory nie mam pomysłu oo Czego zrobic Zwierciadło,
nie wiem Jak żart w oryginale, piwie wygląda na Zwykłe lustra pocięte w pasy.
Ostatnio myślałem nad arkuszem blachy aluminiowej z naklejoną Folia Lustrzana,
TAKA JAKA stosuje sie na Szyby w budynkach. Folia taka odbija 70% promieniowania zrobić, zadaniem Tej Foli dodatkowo bylo przez zabezpieczenie aluminium przed utlenieniem, CO O TYM myślicie?

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s