światopogląd

Posted: March 20, 2016 in Uncategorized
Tags: ,

Gazeta Wyborcza raczy nas podobnymi tekstami juz od ponad cwiercwiecza. Wystarczy przeczytac pierwszy lepszy artykul autorstwa adama michnika o polskich oszolomach, o jasnej pomrocznej, o ‚drzemiacych w Polakach niezmierzonych pokladach antysemityzmu’, o polskim faszyzmie i juz ma pan mniej wiecej to, o co oskarza sie zdrowa, budzaca sie czesc spoleczenstwa Amerykanskiego wyrzuconego przez neoliberalne elity na margines zycia politycznego, ekonomicznego, gospodarczego, naukowego…Mam poważne wątpliwości, czy autor (ów Chris Hedges) do końca wie, co to faszyzm. Póki co faszyzmem nazywa naturalny skutek procesu radykalizowania się ludzi z marginesu, ubogich i odrzuconych, lub tylko za takich się uwazajcych. Już raczej sa to masy, które niegdys spiewały: Wyklety powstań ludu Ziemi, powstańcie, których dreczy głód! No i z pewnoscią nie ma wiele wspólnego z faszyzmem pragnienie swobody wyrazania swoich opinii i emocji, nawet jeśli sa podejrzane moralnie. Pomysł political carrectness był jednym z najgłupszych i najbardziej dewastujących psychikę i emocjonalność ludzką spośród produktów kultury liberalnej. Dziś wahadło odchyla się w druga stronę, co może skonczyc się źle.
Taki maly szczegol: w ramach naprawy swiatopogladu proponuje przejazdzke po USA i zrobienie malej ankiety pt. w jakich srodowiskach najczesciej uzywa sie slowa ‚nigger’. Nie ma pan czasu ani ochoty? Wiec nie trzeba bo juz to zrobiono i wyniki sa znane. Otoz to slowko, ktore wspolczesna polityczne poprawnosc zakazuje uzywac bo jest ponoc w stosunku do Murzynow za obrazliwe najczesciej uzywane jest wlasnie w srodowiskach murzynskich. Tak samo jak slowo ‚fag’ miedzy pedalami. Ani jedno ani drugie nie ma z faszyzmem nic wspolnego. Czy w dwu milionowym mieście tak ciężko znależć kogoś kto przetłumaczył by ten tekst? Na o wiele „biedniejszych” portalach jak „Kultura Liberalna” czy „Medium publiczne” ich dziennikarze robią to dokładnie i ekspresowo — niech pan zadzwoni do Rafała Betlejewskiego albo do Ewy Wanat, zrobią to dla pana, trochę wstyd panie Jacku. Niech pan sobie poczyta definicje faszyzmu i przestanie bezrefleksyjnie uzywac tego slowka, ktore zydowska finansjera i posluszni im ludzie mediow narzucili nam ostatnio jako slowo – palke do bicia. Kto tylko jest niewygodny,zadaje trudna pytania, nie pozwala sie przekonac do tego ze demokracja to, obok kola i maczugi, najlepszy wynalazek ludzkosci musi zaraz byc ‚faszysta’. Chocby to byl Papiez.
Zycze Amerykanom aby sie przebudzili. Przegonili ze swego kraju agresywna finansjere a z gielda nowojorska zrobili jeszcze raz to, co juz raz udalo sie z WTC.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s