przyzwoity

Posted: April 16, 2016 in Uncategorized

Po pierwsze – rozczula mnie twierdzenie Morawieckiego, że moralnie wszystko jest w porządku. Panie Morawiecki! Breivik też twierdzi, że to, co zrobił, było moralnie w porządku.
Po drugie – w latach 80-tych sam byłem wśród tych, którzy skandowali na demonstracjach: „Morawiecki! Morawiecki!”, kiedy on siedział w więzieniu. Ale… nawet wtedy traktowałem go nie tyle jako sojusznika, co jako wroga moich wrogów, czyli komunistów. Jak zauważyła Kalina, on kontestował nie tylko PRL-owskie władze, ale też liderów ówczesnej Solidarności. Wtedy jego postawę można było traktować jako nieszkodliwy folklor. Teraz jednak, kiedy jest posłem, folklor w jego wydaniu przestał być nieszkodliwy. też tak miałem – „S” Walcząca to była nasza legenda i trochę zazdrościliśmy w Krakowie – Wrocławowi takich Frasyniuków i Morawieckich. Żal człowieka, bo sie totalnie kompromituje i swoją solidarnościową legendę rozmienia na drobne – czynnie wspierając niedoszłego „internowanego” tchórza, usiłującego zafałszować historię. Rozumiem, że Morawiecki to starzec a jego koleżanka poniżej intelektualnej normy ale brak reakcji Pana Marszałka Sejmu i ewidentnie „poświadczenie nieprawdy” przez zaakceptowanie fałszywego głosowania to skandal, nad skandale! Ten d..ek powinien przecież znać i strosować prawo (przynajmniej w zakresie swej odpowiedzialności! PiSowcy zachowują się haniebnie. Łżą w żywe oczy, a napluć im w buźkę to odpowiedzą, że deszcz pada! Już mówiłem, że w kraju, w którym posiedzenia TK są prywatnymi pogaduszkami staruszków na kawie, posiedzenia Sejmu są prywatnymi zbiegowiskami kiboli urządzających sobie ustawki przy Wiejskiej.
Zachowania tych tak zwanych „posłów” to drugie w praktyce potwierdzają. Nie od dzisiaj zresztą. Od lat słowo „poseł” to antonim dla pojęcia „przyzwoity człowiek”.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s