działanie

Posted: October 19, 2017 in Uncategorized

Wiedząc o tym, że na ciepłą wodę czekać trzeba tak czy siak, cyrkulację włączamy świadomie (a nie automatycznie wskutek zadziałania jakiejś czujki) tylko na czas niezbędny do uzyskania odpowiedniej temperatury. Dodatkowo twoje czujki ruchu będą generować zbędną pracę pompy cyrkulacyjnej (a więc i straty energii), bo zadziałają częściej, niż ta ciepła woda potrzebna! twoja recyrkulacja, ja oczywiście nie mam zamiaru Cię przekonywać do swojej wersji, po prostu wytykam jej słabe punkty: dodatkowy przycisk na ścianie i konieczność jego osobnej obsługi, co nie dla każdego może być oczywiste.  co opisałem jest zastosowane wielokrotnie w praktyce i nikt nigdy nie czekał na ciepła wodę, po zadziałaniu czujki pompa jest załaczana, zanim dojdziesz do baterii ciepła woda juz w niej będzie, argumenet nie trafiony. Czas oczekiwania na ciepłą wode w tym przypadku jest dokładnie taki sam jak przy twoim rozwiazaniu.
Moje czujki generują czas zbedny w pracy pompy obiegowej tylko o klika minut wiekszyj niz w twoim rozwiązaniu, zresztą ten czas mozna ustawic dowolnie. Argument równiez nie trafiony. Nie ma co demonizowac strat na cyrkulację jezeli czas pracy pompy jest o kilkanaście minut wiekszy niz dla twojego rozwiązania. Przy prawidłowym ociepleniu rur cyrkulacyjnych zbędna praca tej pompy dla kilku czy kilkudziesieciu minut generuje straty minimalne.
Zaletą jest całkowita bezobsługowośc. nie wyobrazam sobie ciągle pamietac o załaczaniu (to łatwiej) ale głównie o wyłaczaniu tej pompy co moze przy zapomnieniu tego wyłaczenia spowodowac wielokrotnie wyzsze straty. Juz sobie wyobrazam jak załączają i wyłaczają goscie i dzieci, szczgolnie dzieci i młodziez. Mozna jechac samochodem elektrycznym mozna i furmanką tylko po co sie cofac i komplikowac zycie, tym bardziej ze  udrażnianie rur koszt mojego rowiazania pomizej 100 zł za materiały bez
pompy. Moze i nie skumałem co sobie z wymysliliscie, przy okazji a, a sporo rozmawialismy o jego instalacjach, ale z natury jestem mało kumaty. Twoje rozwiazanie to propozycja, moje wypraktykowane w wielu instalacjach, nikt nie narzeka i wszyscy chwalą. Krytyka rzecz pożadana, ale gdy jest uzasadniona. rozmawialem dzisiaj z elektrykiem I bedzie w stanie zastosowac gong przy cyrkulacji (dzieki za podsuniecie pomyslu).
Jak w kazdym nowo postawionym domu, po jego wykonczeniu gosci troche bedzie- wec problem z aktywacja cyrkulacji napewno sie pojawi.
Zazwyczaj imprezki robione sa po zmierzchu wiec wlaczenie swiatla w raz z cyrkulacja obok umiejscowiona- nie wydaje mi az tak duzym utrudnieniem. Dzeciom narazie sam musze wlaczac swiatlo do lazienek. Z czasem jak podrosna to sie do tego rozwiazania przyzwyczaja.
A w sumie sprowadza się to i tak do tego, że zwykle wchodząc do łazienki, naciskasz dwa przyciski zamiast jednego. Bo… chyba spokojnie można przyjąć, że 90% wejść do łazienki tak czy tak wiąże się z korzystaniem z wody, prawda? W końcu po coś ta łazienka jest w domu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s