program

Posted: October 19, 2017 in Uncategorized

4 czujki po 15 zł plus 20z ł za przekaznik, kabli i licze gdyz są takie same w obydwu systemach. Razem to 80 zł. Metoda kosztowna, jezeli te 80 zł nazwac duzym kosztem, przekazniki czasowe sa zapewne po złotówce.Przycisk typu “dzwonkowego” inicjuje początek “programu” pracy pompy, przekaźnik(i) podtrzymuje(ją) jej pracę przez zadany czas i na koniec tego “programu” emitowany jest sygnał dźwiękowy (lub świetlny) “ciepła woda gotowa!” Po wykonaniu tego “programu” układ się “zeruje” i udrażnianie kanalizacji WUKO oczekuje na następny “rozkaz”. Dokładnie to samo (choć może w skrócie) napisałem w swoich wypowiedziach powyżej. Czyli w łazience siedzisz po ciemku? Po prostu rano myję się zimną wodą (zimny wychów ), a wieczorem świadomie włączam cyrkulację te kilkadziesiąt sekund wcześniej.
W ciągu dnia samoczynne włączanie cyrkulacji byłoby dla mnie zbędne I znowu wracamy do punktu wyjscia, proszę o obliczenie dodatkowych strat na cyrkulacji związanych z nie potrzebnym zadziałaniem pompy cyrkulacyjnej, Wg moich obserwacji zwykle wejscie do łazienki, wc i podejscie do zlewozmywaka wymaga dostępu cwu i uruchmienia cyrkulacji w ponad 90% przypadków. Czas zadziałania
reglulujemy od kliku sekund do kilkunastu minut. Czas zbędnego działania pompy cyrkulacyjnej to od klikunastu do klikudziesieciu minut na dobę. Mysle ze łatwo obliczysz te straty. Wtedy porównamy, ale uważam, ze te klika czy kilkanascie zł miesiecznie warte jest tego komfortu.
(i kosztowne, o czym wspomniałem powyżej w odpowiedzi ). Może jestem przesadnie oszczędny, ale jednak daje to efekty – za gaz w ciągu roku płacę stosunkowo niewiele Pisząc o dwóch przyciskach miałem na myśli konieczność osobnego włączenia światła i recyrkulacji. Moje rozwiązanie łączy obie czynności w jedną: jednym przyciskiem włączasz w łazience światło, jednocześnie uruchamiając recyrkulację. W najprostszej www wersji ta może działać dopóty, dopóki światło się świeci, ale nic nie stoi na przeszkodzie uruchamiac ją jak u ciebie przez timer na zadany czas, bądź (tak, jak to funkcjonuje u mnie) przez termostat, do momentu osiągnięcia zadanej temperatury na powrocie.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s