klimatyzacja – woda lodowa

Agregaty klimatyzacyjne typu NSB Freecooling są przeznaczone do montażu na zewnątrz. Wyposażone są w nowoczesne sprężarki śrubowe pracujące z czynnikiem R134a, wysokoefektywne parowniki płaszczowo-rurowe, a także wentylatory osiowe.

Freecooling

Agregaty klimatyzacji NSB-FC standardowo wyposażone są w funkcję freecooling, realizowaną za pomocą dodatkowego wymiennika lamelowego powietrze-glikol. Pozwala ona na chłodzenie medium powietrzem zewnętrznym. Jeżeli temperatura powietrza jest niższa o 1 K od temperatury medium na wlocie do agregatu, otwiera się zawór trójdrogowy, umożliwiając przepływ przez wymiennik lamelowy freecoolingu. Po wstępnym schłodzeniu, medium jest dochładzane w parowniku przez układ sprężarkowy. Jeżeli temperatura powietrza jest wystarczająco niska (np. w zimie), aby zapewnić całkowite schłodzenie medium przez układ freecoolingu, sprężarki zostają wyłączone. Pracują jedynie wentylatory wymuszające przepływ powietrza przez chłodnicę lamelową. Układ ten wymaga zastosowania jako medium do klimatyzacji roztworu niezamarzającego. Jeżeli wymagania projektowe nakazują zastosowanie wody jako medium, możliwe jest wykonanie agregatu w wersji glycol free. Agregat klimatyzacyjny wyposażony jest wtedy w dodatkowy wymiennik płytowy glikol-woda, zamontowany pomiędzy wymiennikiem lamelowym freecoolingu a parownikiem, a także w małą pompę obiegową, wymuszającą przepływ w układzie freecoolingu. W takim agregacie glikol występuje tylko w obiegu freecoolingu. Przez króćce hydrauliczne agregatu przepływa woda. Zastosowanie funkcji freecooling znacznie obniża wydatki na energię elektryczną i jest zalecane, gdy potrzeba chłodzenia pomieszczeń, procesów technologicznych, itp. występuje przez cały rok.

Szeroka oferta wyposażenia opcjonalnego pozwala na bardzo elastyczne dopasowanie konfiguracji agregatu do potrzeb klienta. Urządzenia występują w wersjach wyciszonych, a także o podwyższonej efektywności. Opcjonalnie montowany moduł hydrauliczny zawiera jedną lub dwie pompy, naczynie wzbiorcze, presostat różnicowy, zestaw do napełniania i przyłącza Victaulic.

Agregaty posiadają certyfikat Eurovent. Każda maszyna schodząca z linii produkcyjnej przechodzi test w kalorymetrze, podczas którego mierzone są parametry termodynamiczne oraz elektryczne.

Agregaty wyposażone są w sterownik elektroniczny zapewniający precyzyjną regulację, a także autodiagnostykę oraz rejestrację stanów alarmowych. Sterownik posiada funkcję pracy w trybie master-slave, która umożliwia połączenie ze sobą do 4 agregatów oraz ich wspólną kontrolę, zapewniając wyrównanie czasu pracy poszczególnych urządzeń.

Agregaty NSB przystosowane są do pracy ze zmiennym przepływem wody chłodzonej. Cecha ta umożliwia zastosowanie ich w układach zmiennoprzepływowych bez użycia sprzęgła hydraulicznego lub wymiennika pośredniego, przy pracy ze stałą różnicą temperatur pomiędzy wlotem a wylotem. Minimalny przepływ przez agregat klimatyzacyjny wynosi 35% przepływu nominalnego. Opcjonalnie można zamontować w agregacie pompy zmiennoprzepływowe napędzane inwerterem.

NSB Freecooling:
– 32 wielkości
– Funkcja freecooling (również glycol free – z wymiennikiem pośrednim)
– Czynnik chłodniczy – R134a
Wydajność chłodnicza od 238 do 1600 kW
– Płynna regulacja wydajności chłodniczej (25-100%)
– Przystosowane do pracy ze zmiennym przepływem medium
Wentylatory osiowe, opcjonalnie z inwerterem
– Parowniki płaszczowo-rurowe
– Sprężarki śrubowe (od 1 do 3)
– Od 1 do 3 obiegów chłodniczych
– Moduł pompowy jako opcja (również z inwerterem)
– Certyfikat Eurovent.

• Wysokoefektywna
• Wysokoefektywna wyciszona

Lista wyposażenia dodatkowego:
• Częściowy lub całkowity odzysk ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej;
• Moduł pompowy z jedną lub dwiema pompami na każdy obieg (5 wielkości pomp dla każdego modelu);
• Multichiller – sterownik pozwalający na sterowanie do 9 agregatów połączonych równolegle w jednej instalacji;
• Reduktor prądu pracy (o ok. 10%), korektor współczynnika mocy biernej;
• Karty RS485 do podłączenia do systemu centralnego nadzoru BMS;
• Elektroniczny zawór rozprężny;
• Modemy umożliwiające sterowanie przez Internet lub telefon komórkowy;
• Różne wykonania skraplacza – miedziany, aluminiowy, malowany lub cynkowany;
• Panel zdalnego sterowania;
• Grzałki parownika;
• Osłona skraplacza;
• Dodatkowy zestaw wyciszający pracę;
• Podstawy antywibracyjne.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s